дикун

Феєрія духу, або ж Енциклопедія від А до Я

Запитайте от кого хочете: "Що таке енциклопедія?". І майже напевно отримаєте відповідь: "Це книжка про все підряд". Особливо ерудовані додадуть: "Товстенька, в багатьох томах, там ще авторів багато".

От саме така книжка і з'явилася на "Читанці". Так і називається: "Енциклопедія від А до Я".Видана у славні 90-ті кількома ентузіастами, ця книжка - це дивна суміш загальновідомих фактів, нестандартних малюнків і неоднозначних текстів.Де-не-де втулено колажі із географічних карт або анатомічних атласів.На кілька сторінок тексту не вистачило, то намалювали трояндочки (точнісінько як ото діти замальовують пропущену сторінку у зошиті).

Тексти також вельми оригінальні:
"Первісні люди були не дуже схожі на нас з тобою. Адже вони жили дуже давно, коли ще не було дзеркала, тому і вигляд мали трохи дикуватий"

"Тато качає м'язи на руках і ногах, мама на животі. А що ж мені качати? Мабуть, язика"

"Тато з мамою дуже хотіли дітей і гралися в дочки-матері. І догралися".

Щоправда, трохи поподумавши, розумієш, що укладачі новітніх, красивих і яскравих енциклопедій недалеко пішли від подібних оповідок. Воно й не дивно: величезний об'єм знань важко вмістити і у 60, і у 600 сторінок.

Тож книжка заслуговує на увагу - хоча б як курйоз. Шкода тільки, що другого тому, вочевидь, не буде...
babykiki

День народження Читанки


Сьогодні на Читанці з'явилася 850та книжка, в зв'язку з цим хочу також нагадати, що ми плануємо святкувати день народження Читанки найближчим часом.
Дехто з вас уже висловився з цього приводу, але хотілося б зібрати якомога більше думок, тому пропоную для вас два опитування, щоб полегшити відповідь. Перше опитування передбачає вибір того, що вам найбільше до вподоби, причому ви можете обрати багато варіантів. Друге опитування ще простіше)

Poll #1521194 Читанка 1

Я б захотів/ла прийти на цей захід якщо б там можна було:

подивитися на старі книжки без можливості придбання;
0(0.0%)
купити старі книжки;
6(21.4%)
купити нові книжки, з тих, що зараз випускає "Веселка";
2(7.1%)
прийти з дітьми;
1(3.6%)
залишити дітей з професіоналами, які їх розважать;
1(3.6%)
взяти участь у читаннях улюблених творів;
0(0.0%)
взяти участь у конкурсі на знання дитячих книжок;
0(0.0%)
віддати для Читанки свої книжки;
5(17.9%)
якщо є ще варіанти, то краще пишіть у коментарі.
0(0.0%)
Poll #1521195 Читанка 2

Ви прийдете на захід?

так, прийду сам або з друзями;
9(37.5%)
так, прийду з дітьми;
9(37.5%)
ні.
5(20.8%)
подорожі

Довбушеві скарби ілюстраторки Караффи-Корбут

Казка-поема Андрія Волощака
Художник Софія Караффа-Корбут
UPD Перелік книг, оформлених Cофією Караффою-Корбут
Collapse )
Дуже гарні ілюстрації.
Малий цікавиться опришками, шукала якісь дитячі книжечки з не дуже довгим текстом. Тут зачарували малюнки. А от текст виявився не про опришків. а про Кобзар...
Може хтось порадити якісь дитячі книжечки про опришків, Карпати, Довбуша для малих дітей?


Collapse )
подорожі

Питання до мам і татів, які для дітей скачують книжечки

Доброго дня всім,

давно хотіла порадитись. яким чином дітям краще пропонувати ці книжечки?

Варіант 1. З монітору. Малий (5р.) так з задоволенням дивиться діафільми, але я не думаю, що це дуже здорово. Крім того і в діафільмах і в книжках важливим є сам процес... В одному випадку крутити ручку, в другому гортаи сторінки, то вперед, то повертатись на попередні, щоб знову розглянути якусь картинку.

Варіант 2. Роздруковувати, зшивати. Тут питання, чи вистачає якості дежавю для розруку А5. наприклад, форматом? Чи приємні тоді для розглядання картинки. Зрештою, як довго такі книжечки живуть? Наскільки грубим папером краще користуватись? Як робити обкладинку, щоб вона таки захищала книжечку. (Я так думаю, що варіантом може бути наклеювання сторінки на тонкий картон, ламінування титулу і заньої сторінки, використання перед титулом прозорої цупкої сторінки, як це роблять для дипломних робіт)

Як це виходить у Вас?
подорожі

Ілюстрації Карлова

Дуже люблю анімалістичні ілюстрації Карлова. Пишуть, що свого часу книжечок його роботи було дуже багато, а зараз знайти їх можна не всі :( В Читанці є "Знамените каченя Тім" і "Лебідь, рак і щука". А я ще пропоную "Старі друзі". Тут крім красивих картинок ще й текст написаний Глазовим і Маківчуком. Задоволення море!

Отже, прошу:

Видання 1959 року, Дитвидав.


Collapse )