?

Log in

No account? Create an account

fish_ua in chytanka_com_ua

Любі читачі!

Тільки днями ми святкували відкриття тисячної книги на Читанці. Але зараз, зайшовши на сайт, ви побачите, що їх знову стало менше. Рівно на 40 книг.

Чому так сталося? Куди поділися книги? Пояснюю.

Ми дотримувалися вільної позиції в тому, що сканувати, не робили різниці між книгами і не добирали між ними правильних і неправильних. Ми сканували все підряд. Зокрема й книги, просякнуті радянською ідеологією.
Дотепер це нікому не шкодило, але зараз ми відчуваємо небезпеку, що ці книги і цю ідеологію намагатимуться знову втелющити нашим дітям. Тож, допоки влада у країні ностальгує за СРСР, ми тимчасово розділ ностальгії прикриваємо.
Відразу заспокою: книги не видалено, а тільки закрито для загального доступу. Коли ситуація нормалізується, найпевніше ми їх знову відкриємо, хоча була ще ідея обмежити доступ до таких книг читачів до 16 років.
Дякую за розуміння.

Comments

А "Мальчиш-Кибальчиш и его крепкое слово" есть?

Вот чисто спортивный интерес, не срача ради -- эта книжка тоже несёт негативный смысл? И какой же?
мова не про те, чи книжка несе негативний смисл. навпаки, вони дуже позитивні. геройські, щасливі і так далі, як тигри і ягнята на картинках у журналі Сторожова Башта. Мова про картинку світу і систему цінностей, яку презентують ці книги. Поки суспільство схильне легко романтизуватися на таких зразках і робити собі з них ідеал, їх варто потримати у спецсховищі. Я певна, що через кілька років можна буде їх знову відкрити, і ніякої шкоди не буде.
Вы будете смеяться, но многие эти книги приобрели смысл именно после развала СССР. То, над чем смеялись как над пропагандой, оказалось теперь весьма актуально, и не только советская литература -- тот же Джани Родари, мы ведь не понимали что значит:

-- Когда мы ввели налог на воздух, вы стали меньше дышать! Это возмутительно! Молчать! Теперь мы вводим налог на осадки. Дождь -- 10 лир. Дождь проливной -- 100 лир. Дождь с громом и молнией -- 1000 лир. Молчаааааать!

Вообще, ничто так не повышает популярность, как запреты: очень жаль, что эту литературу не запретили на государственном уровне: то-то бы добавило популярности.
а хто ж вам забороняє? ідіть в бібліотеку і читайте. ми вам теж нічо не винні))
Да у меня всё это есть, просто дети уже не читают как мы: у них телевизоры и компьютеры с онлайн-играми. А в интернет уже лезут раньше, чем читать научатся -- не для чтения, ессно.
В паперову бібліотеку ходити можна далеко не всім. У мене, наприклад, алергія на бібліотечний пил. Тож книги в електронному вигляді - це для мене найоптимальніший варіант.