?

Log in

No account? Create an account

fish_ua in chytanka_com_ua

Любі читачі!

Тільки днями ми святкували відкриття тисячної книги на Читанці. Але зараз, зайшовши на сайт, ви побачите, що їх знову стало менше. Рівно на 40 книг.

Чому так сталося? Куди поділися книги? Пояснюю.

Ми дотримувалися вільної позиції в тому, що сканувати, не робили різниці між книгами і не добирали між ними правильних і неправильних. Ми сканували все підряд. Зокрема й книги, просякнуті радянською ідеологією.
Дотепер це нікому не шкодило, але зараз ми відчуваємо небезпеку, що ці книги і цю ідеологію намагатимуться знову втелющити нашим дітям. Тож, допоки влада у країні ностальгує за СРСР, ми тимчасово розділ ностальгії прикриваємо.
Відразу заспокою: книги не видалено, а тільки закрито для загального доступу. Коли ситуація нормалізується, найпевніше ми їх знову відкриємо, хоча була ще ідея обмежити доступ до таких книг читачів до 16 років.
Дякую за розуміння.

Comments

дія викликала протидію одного єдиного активного чувака. Решта фактично всі з нами згодні. Я взагалі не певна, чи він справді любить книжки про Леніна, чи просто отримує насолоду від дискусії як такої :)
Ілюстрататори - то спеціальний інтерес. Люди, які мають спеціальні зацікавлення зазвичай шукають активно, їм не влом запитати про якусь конкретну книгу.
власне, я мала на увазі під "протидією" саме крок Читанки..
а, ну то маятник такий) і кожна настуна продидія слабша.
Історія всього-чого-завгодно показує, що всі зміни робляться/відбуваються завдяки дуже обмеженій кількості людей; інші просто приймають зміни як наче так і треба. А потім маємо те, що маємо... :-)
не забувай, друже, що й Читанка (і багато іншого хорошого в житті) існує завдяки дуже обмеженій кількості людей
Особисто я це пам"ятаю, і дуже вдячний вам за можливість знову погортати (бодай і віртуально) сторінки книжок, що знайомі з дитинства.

Саме тому і вважаю за необхідне висловитись, коли у проекті відбуваються якісь зміни (на мою думку - не на краще).
Ну, я теж не згоден з вашою оцінкою радянського періоду. В радянській ідеології було багато чого доброго.
До речі, дитячі книжки акцентують саме позитивну складову цієї ідеології.
Звичайно ж, я своєї думки нікому не нав'язую, та й справу ви у цілому робите хорошу.
Якби ми так оцінювали радянський період, як Ви нам приписуєте, навряд чи ми взагалі стали би витягати радянську дитячу літературу в інтернет.
Хто ж заперечує? Було багато доброго. один лише ідеал рівної поваги і інтересу до всякої професії чого вартий. Книги, які говорять про нормальні людські цінності, звісно, ніхто не приховує. Ніхто не заганяє в спецсховище книги про сталеварів, про Другу світову, про дружбу і так далі.
Тоді даруйте. Я просто невірно вас зрозумів. Тепер бачу, що ми багато в чому однодумці.