?

Log in

No account? Create an account

fish_ua in chytanka_com_ua

Любі читачі!

Тільки днями ми святкували відкриття тисячної книги на Читанці. Але зараз, зайшовши на сайт, ви побачите, що їх знову стало менше. Рівно на 40 книг.

Чому так сталося? Куди поділися книги? Пояснюю.

Ми дотримувалися вільної позиції в тому, що сканувати, не робили різниці між книгами і не добирали між ними правильних і неправильних. Ми сканували все підряд. Зокрема й книги, просякнуті радянською ідеологією.
Дотепер це нікому не шкодило, але зараз ми відчуваємо небезпеку, що ці книги і цю ідеологію намагатимуться знову втелющити нашим дітям. Тож, допоки влада у країні ностальгує за СРСР, ми тимчасово розділ ностальгії прикриваємо.
Відразу заспокою: книги не видалено, а тільки закрито для загального доступу. Коли ситуація нормалізується, найпевніше ми їх знову відкриємо, хоча була ще ідея обмежити доступ до таких книг читачів до 16 років.
Дякую за розуміння.

Comments

Я хочу зазначити, що зараз ті самі люди пишуть казочки такого ж типу про Шевченка й козаків. І то ще добре, якщо хоч такої ж якості. Тобто тодішній аґітпроп - він винятково корисний для розпізнавання теперішнього фальшу.
З одного боку, про фальш - згідна. З іншого, якщо знадати всі корисні функції пропаганди як явища (без прив'язки до ідеології), тодішні тексти таки писали профі... Вони були справді емоційними і як на дитячий досвід - дуже правдивими. А для того, щоб тексти "чіпляли" важливо, щоб основною темою було щось глибоке, загальнолюдське, значно давніше від ідеї комунізму чи соціалізму - поняття турботи, доброти, любові і т.д. А вже зврху іде частина політичного навантаження. І тільки якщо його значно менше, ніж того глибокого. тоді текст "чіпляє", і тоді йому віриш...
Власне, саме про це я і кажу. І вилучати з вільного доступу такі чудові зразки пропаганди - це неправильно.
якщо ви думаєте що таке тепер хтось друкує, якщо воно про шевченка і козаків...