?

Log in

No account? Create an account

fish_ua in chytanka_com_ua

Любі читачі!

Тільки днями ми святкували відкриття тисячної книги на Читанці. Але зараз, зайшовши на сайт, ви побачите, що їх знову стало менше. Рівно на 40 книг.

Чому так сталося? Куди поділися книги? Пояснюю.

Ми дотримувалися вільної позиції в тому, що сканувати, не робили різниці між книгами і не добирали між ними правильних і неправильних. Ми сканували все підряд. Зокрема й книги, просякнуті радянською ідеологією.
Дотепер це нікому не шкодило, але зараз ми відчуваємо небезпеку, що ці книги і цю ідеологію намагатимуться знову втелющити нашим дітям. Тож, допоки влада у країні ностальгує за СРСР, ми тимчасово розділ ностальгії прикриваємо.
Відразу заспокою: книги не видалено, а тільки закрито для загального доступу. Коли ситуація нормалізується, найпевніше ми їх знову відкриємо, хоча була ще ідея обмежити доступ до таких книг читачів до 16 років.
Дякую за розуміння.

Comments

Нарешті... :)
Я вважаю, що це неправильно. Чим ті книжки можуть зашкодити?

Може, старі дитячі книжки будуть аргументом у ідеологічній суперечці? Та ні, сучасні тролі взагалі не потребують аргументів.

Вони якісь особливо небезпечні ідеї містять? Теж ні: хто тоді жив - і так все знає, а хто не жив, той за інформацією полізе не до дитячої книжки, а в який-небудь політизований смітник.

З ностальгією за СРСР сучасна ситуація не має нічого спільного - зараз ажніяк не комуняки при владі; і вже точно заборона пари книжок нічого хорошого не принесе.

PS Мені особливо шкода "12 місяців" за 1980 - бо я файл знов десь посіяв (як і книжку колись), а це ж було моє улюблене чтиво свого часу!
І взагалі, за цими книжками приходять не ті, хто ностальгує за СРСР; за ними приходять ті, хто ностальгує за самими книжками.

Давайте не будемо влаштовувати цензуру - то справа для невпевнених у своїй позиції.
Я тут не дуже й так давно, але як на мене, то добре зробили. Зараз дуже важкий час, зомбація пре з усіх дірок. Треба перечекати. Ну, а хто резистентний що до зомбації, то вам дійсно зробили гарну пропозицію скинути в приватну скриньку. Прошу нікого не ображатись, це лише моя думка.
До всіх з повагою Вікторія.
Знаєте, воно всьо так починається: спершу буцімто "як виняток", потім "на деякий час", потім "за узгодженим порядком", і, нарешті, "немає нічого постійнішого за тимчасове".

Я ще розумію, щоб на "Читанці" раптом стався розгул про-радянських пристрастей - з боями у коментарях, атаками роботів, бурмотінням тролів та іншими радостями мережевої війни.

Але ж немає цього! Для чого робити заборону ось просто так?
Погоджуюсь, що ностальгування за щасливим радянським минулим треба присікати усілякими навіть не гуманними і не демократичними методами. Занадто сильно ті часи дали нації по хребту і досі відхаркуються кров'ю. Зашореність, обмеженість, все це звідти. А справжні автори, як це не дивно, і тоді вміли писати і видаватись БЕЗ радянської пропаганди!
цензура.
ми - подарунок. нікому не забороняється в інтернеті викладати винятково про Леніна. Ми просто не хочемо залишати свій підпис під такою роботою)
Дія викликає протидію. Точно є розуміння такого вашого кроку. От тільки з ним сум з приводу того, що саме книжки про Леніна і особливо пройняті радянською ідеологією ілюстрували справді талановиті художники, нагороджені морем премій. Кілька таких книжок маю вдома і любуюсь. Пробувала навіть малому читати. Якщо змінити деякі нюанси, акценти, виходили навіть нічого такі оповіданнячка. Писалось не ж про конкретну людину (особливо про дитинство Леніна), а про певний ідеал чесної і доброї дитини ))
Я хочу зазначити, що зараз ті самі люди пишуть казочки такого ж типу про Шевченка й козаків. І то ще добре, якщо хоч такої ж якості. Тобто тодішній аґітпроп - він винятково корисний для розпізнавання теперішнього фальшу.
Ви б зробили доступ до цих книг хоча б за паролем, чи при доступі запитували б вік користувача. Мені, наприклад, 35 років, навіть майже 36, але так іноді хочеться почитати ті книги, що я колись читав у дитинстві. Деякі в мене були, але загубилися, деякі я брав у бібліотеці. Тому мені ці книги дуже потрібні.
І ніхто не збирається цю ідеологію втелющувати дітям. У мене, наприклад, дітей немає. Якщо дитина сама не захоче, то ніхто їй нічого не втелющить. Більшовицька ідеологія паскудна, це незаперечний факт, але в радянські часи не все було погано. А зараз хіба краще?
доступ до книг видається через це комьюніті або через систему коментування на сайті приватно: Ви можете запитати якісь конкретні книги чи книги певної тематики, якщо вони у нас є - надішлемо. Через пароль можна було би, але це потребує роботи над двіжком, а час на це буде тільки з середини літа.
А "Мальчиш-Кибальчиш и его крепкое слово" есть?

Вот чисто спортивный интерес, не срача ради -- эта книжка тоже несёт негативный смысл? И какой же?
мова не про те, чи книжка несе негативний смисл. навпаки, вони дуже позитивні. геройські, щасливі і так далі, як тигри і ягнята на картинках у журналі Сторожова Башта. Мова про картинку світу і систему цінностей, яку презентують ці книги. Поки суспільство схильне легко романтизуватися на таких зразках і робити собі з них ідеал, їх варто потримати у спецсховищі. Я певна, що через кілька років можна буде їх знову відкрити, і ніякої шкоди не буде.
Ой!! Цензура! ... :-О