256irisiv (256irisiv) wrote in chytanka_com_ua,
256irisiv
256irisiv
chytanka_com_ua

Знайомтесь, ілюстраторка Надія Лопухова

Як на мене, художниця, яка створювала одні з найживіших ілюстрацій.
Надія Йосипівна Лопухова — графік-живописець, заслужений діяч мистецтв УРСР з 1967 року.
У 1964 році за серію літографій "Жіноча доля у творах Т. Г. Шевченка", що експонувались у Москві на ювілейній художній виставці, присвяченій 150-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, удостоєна почесного диплома Спілки художників СРСР.
1967 року за заслуги в розвитку радянського образотворчого мистецтва Надії Лопуховій присвоєно почесне звання заслуженого діяча мистецтв Української РСР.
Цього ж року за серію літографій "Доля жінок у Велику Вітчизняну війну" (1965) вона нагороджена срібною медаллю імені М. Б. Грекова та дипломом Спілки художників СРСР. Ряд книг з ілюстраціями Надії Лопухової відзначено дипломами на республіканських та всесоюзних конкурсах. Серед них збірка "Ладоньки-ладунки" та українська народна казка "Сорока-білобока", які 1961 року нагородженні Малою золотою медаллю Виставки досягнень народного господарства СРСР.
На всесоюзних конкурсах кращих видань року дипломів удостоєні російська народна казка "Крихітка-Хіврунька" (1964) та драма-феєрія Лесі Українки "Лісова пісня" (1970), на республіканських - "Лісова пісня" (1970), "Королівська таємниця" (1970), "Чому ревуть воли, як ясла повні?" (1974).

Детальніше про неї я писала у себе, якщо когось цікавить.

Пропоную Читанці 6 книжечок з її ілюстраціями:


Валентин Бичко. Сонечко і Хмаринка. 1957 р.Олександр Пархоменко. Навпаки. 1958 р.Грицько Бойко. Билиці дяді Гриця. 1957 р.Оксана Іваненко. Кисличка. 1962 р.


Крихітка-Хіврунька Крихітка-Хіврунька Крихітка-Хіврунька Крихітка-Хіврунька
Народна казка. Крихітка-Хіврунька. 1964р.

UPD Ще одна книжечка має тільки одну роботу Лопухової, обкладинку. Але все інше також дуже класне!

Василь Швець. Веселка. 1956 р.
Subscribe

 • (no subject)

  Давно не читала статистики пошукових запитів до Читанки. А дарма. З ростом популярності ресурсу і веселого теж стає дедалі більше. вiдгук на казку…

 • (no subject)

  Відсьогодні на Читанці ставлю перед собою нову задачу - тексти. Деякі зі свіжовідсканованих книжечок буду розпізнавати. Не зовсім чемно з погляду…

 • (no subject)

  Я перебувала у впевненості, що знаю всі твори Всеволода Нестайка. Зрештою, його стільки перевидавали, здавалося, усе на виду. А дзуськи. Вчора…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments