?

Log in

No account? Create an account
подорожі

256irisiv in chytanka_com_ua

Читанка в Гуглі

Шукала в неті недавно інформацію про одного ілюстратора. Звичайно, через гугл. От що цікаво, з тим, що на Читанці є море книжок з його ілюстраціями, вона в результати пошуку не потрапила. А дуже шкода.
Я собі уявила, як студіки з різних закладів, які пишуть роботи про славних художників минулого, намагаються знайти приклади робіт - і не знаходять. Тільки тому, що роботи були в дитячих книжечках. А українські дитячі книжечки в неті є в невеликій кількості місць, найбільшим з яких є Читанка. А бідні студіки цього не знають. а тому навіть не можут побачити, які гарні роботи були мальовані для діток!
Я от про що подумала, гугл - він ж, напевно. відкритий до спілкування. І швидше за все зовсім не складно в контексний пошук включати і Читанку. Бо саму Чинтаку гугл знаходить без проблем!
Є у вас хтось, хто б з гуглом по-технічному міг би поспілкуватись?

Comments

Гадаю, що це обмеження формату DJVU, що використовується для книжок у Читанці. З нього неможливо прочитати текстову інформацію (наскільки я розумію, це потребує OCR), на відміну від PDF чи DOC, не кажучи про безпосередньо текстові формати. Це стосується навіть всемогутньго Гуугля, хоча він і робить певні успіхи в цьому.

За такої ситуації єдиним виходом було б занесення до бази супутніх даних вручну при додаванні книжки з наступним відображенням в текстовому вигляді.

Але мій досвід підказує, що це зазвичай займає чимало часу і зусиль. Хіба що якщо хтось запропонує свою допомогу, вручну прошерстить книжки і витягне з них мета-дані.

P.S. Можу запропонувати ще один сайт, коли закінчите з Читанкою :]


Edited at 2010-04-12 11:43 am (UTC)
а от і ні. На Читанці кожна книжка описана текстово, в інфі є і автор, і ілюстратор, і опис тексту. Так що це не в дежавю
Гаразд, не дежавю. Перепрошую.
В дежавю МОЖНА запихнути текстовий шар - тільки ж його треба підготувати. А це ще та морока - особливо для дитячих книжок, де тексту хоч і мало, але розташований він довільним чином.

А який саме художник? Бо гугл Читанку індексує добре - там вже все має бути.

я навіть не знаю шо і як робити(
Одна моя знайома дизайн-студія якосб досить вільно листувалась з Гуглом. Може, напряму звернутись? Якщо хочете, я можу спробувати у них дізнатись. що потрібно для того, щоб Читанка краще індексувалась
Ми будемо вам дуже вдячні:)
а про кого саме? бо от я щойно спробував кількох погуглити і читанку видає в числі перших
Наприклад, Василенко Анатолій. Це, власне, кого я тоді і шукала. Іванова Лариса. Насправді, я часом люблю пошукати інфу і картинки наших ілюстраторів. Якосьна Читанку не виходила. При чому, навіть коли пошук іде не просто по імені, а ще й з додаванням "ілюстрації", "художник", навіть назви конкретної книжки.
"анатолій василенко художник ілюстратор"
http://www.google.com/#hl=en&q=%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%B9+%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE+%D1%85%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BA+%D1%96%D0%BB%D1%8E%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80&start=10&sa=N&fp=a2bb30ecf4f91972
перший рез-т на другій сторінці

ше кількох спробував
а от іванову дійсно не знаходить ))
і що порадите, залишити все як є, чи таки пробувати з гуглом говорити?
ну якшо є можливість і досвід такий, то звичайно говорити :)
тільки на користь піде
Для Гугла важливий тег title. Наприклад на сторінці

http://chytanka.com.ua/ebooks/index.php?action=url/view&url_id=2008

він повинен бути не
Читанка

а

Про малят і звірят - Білкун Микола | Читанка

Edited at 2013-01-26 07:35 pm (UTC)